ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟ ΕΙΔΗΣΕΟΓΡΑΦΙΚΟ ΠΡΑΚΤΟΡΕΙΟ

Συνεπλάκησαν παίκτες στο ντέρμπι Αργυρούπολης – Αιγάλεω (1-0)

0

Επεισόδια σημειώθηκαν στο ντέρμπι Γ.Σ. Αργυρούπολης με το Αιγάλεω (1-0), όταν παίκτες των δύο ομάδων συνεπλάκησαν μεταξύ τους, μετά από μαρκάρισμα του Γιαννακούλα στον Μπουγάτσια και με τους διαιτητές να βγαίνουν εκτός αγωνιστικού χώρου.

΄Εξι ποδοσφαιριστές (τρεις από την κάθε ομάδα) είδαν την κόκκινη κάρτα, ενώ η αναμέτρηση ολοκληρώθηκε με περίπου δέκα λεπτά καθυστερήσεις.

Συγκεκριμένα ο διαιτητής Σφακιανάκης απέβαλε τους Μπουγάτσια, Τσαρκάνι, Κοντιζά από το Αιγάλεω και τους Νίκο, Μάνο Παπαντωνάκη, Ντούβλη από την γηπεδούχο.

Σχετικά με το αγωνιστικό μέρος, το Αιγάλεω ανέβασε κατακόρυφα την απόδοσή του στο δεύτερο μέρος, φτάνοντας σε αρκετές περιπτώσεις πολύ κοντά στην ισοφάριση.

Δύο καλά σουτ του Τσαρκάνι στο 52’ και στο 65’ πέρασαν μόλις άουτ, ενώ σουτ του Λαμπρογεώργου μπλόκαρε εξ’ επαφής ο Λεβέντης στο 57’.

Η κορυφαία ευκαιρία για το «Σίτι» δόθηκε στο 71′, όπου η κεφαλιά του Λαμπρογεώργου κατέληξε σε δοκάρι και αφού την είχε βρει λίγο ο Λεβέντης, ενώ στη συνέχεια της φάσης η μπάλα έφτασε και πάλι στον Λαμπρογεώργο, με τον Λεβέντη να την ξανά αποκρούει.

Από την πλευρά της η Αργυρούπολη, παίρνει την νίκη χάρη σε γκολ που σημείωσε στο 8΄ ο Δρακοντίδης με κεφαλιά, μετά από εκτέλεση πλάγιου άουτ του Ν. Παπαντωνάκη, ενώ λίγο μετά, γκολ του πρώτου ακυρώνεται ως οφ- σάιντ.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Σφακιανάκης, Τουμπακάρης – Γεωργαράκος

ΓΣ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗ: Δ.Λεβέντης, Τσάκαλος, Ν.Παπαντωνάκης, Ε. Παπαντωνάκης , Παλόγλου, Ντούβλης, Δ. Λεβέντης. Υφαντής ( 62΄ Γιαννακούλας), Μένταυλος (76΄ Μπουσουλόπουλος) , Κοκκινέλλης , Δρακοντίδης

ΑΙΓΑΛΕΩ: Χατζάκης, Παπουτσής, Ταμπάκης, Τζωρτζάτος ( 62΄ Βουτυράς), Στριμμένος, Παπαθανασίου ( 76΄ Μπουγάτσιας), Κοντιζάς, Σταύρου, Λαμπρογεώργος, Τσαρκάνι, Μπιταξής