ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟ ΕΙΔΗΣΕΟΓΡΑΦΙΚΟ ΠΡΑΚΤΟΡΕΙΟ

Άρης Πετρούπολης – Μικρασιατικός: 2 – 1

0

Έχοντας εκπληκτική απόδοση , ιδιαίτερα στο 1ο ημίχρονο ο Άρης Πετρούπολης νίκησε, δίκαια, με 2-1 τον πρωτοπόρο του ομίλου Μικρασιατικό.
Στο 6΄ με σουτ από 25 μέτρα ο Μπαλογιάννης έγραψε το 1-0. Στο 11΄ ο Γεωργίου και ο Πούλιος σούταραν πάνω στο τερματοφύλακα Κορδέρα χάνοντας μοναδική ευκαιρία. Στο 11΄ δυνατό σουτ του Γεωργίου βρήκε τη ρίζα της κάθετης δοκού του Μικρασιατικού ενώ στο 31΄ ισχυρό σουτ του Τζαμαλή πέρασε ελάχιστα άουτ. Στο 35΄μετά από μεταβίβαση του Γεωργίου ο Πούλιος έκανε το 2-0.
Στο 2ο ημίχρονο ο Μικρασιατικός μπροστά στο φάσμα της ήττας πίεσε και στο 54΄ κέρδισε πέναλτι. Στην εκτέλεση ο Κολοβός Αντ. Έστειλε τη μπάλα άουτ. Τέλος, στο 56΄ με κεφαλιά ο Κολοβός Αντ. από κοντά έγραψε το τελικό 2-1. Από τον Άρη ξεχώρισαν οι Τομπουλίδης, Πούλιος, Μπαλογιάννης και Τσομπανάκος ενώ από τον Μικρασιατικό οι Κολοβός Αντ, Γεροκώστας και KULLIRA
Καλή η διαιτησία των Τσαγκάρη, Αραβίδη και Αλαμπέη.