ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟ ΕΙΔΗΣΕΟΓΡΑΦΙΚΟ ΠΡΑΚΤΟΡΕΙΟ

Γλυφάδα: Σάρωσε η Γλυφάδα στο Περιστέρι

0

Μεγάλη εκτός έδρας νίκη πέτυχαν τα κορίτσια της ΑΕ Γλυφάδας απέναντι στον Ατρόμητο Αθηνών με σκορ 1-0.

Η γυναικεία ποδοσφαιρική ομάδα της Γλυφάδας πέρασε νικηφόρα από το Περιστέρι σε ένα δύσκολο και δυνατό ματς,και παίζοντας με αρκετές ελλείψεις κατάφερε να πάρει τους τρεις πολύτιμους βαθμούς.

Το μοναδικό γκολ του αγώνα πέτυχε η Χατζηνικολάου στο 13′ λεπτό του Β’ ημιχρόνου. Πέντε λεπτά αργότερα η ίδια παίκτρια κάθισε κάτω από τα δοκάρια αντικαθιστώντας την Σερέτη η οποία αδυνατούσε να συνεχίσει τον αγώνα λόγω τραυματισμού της στο πρώτο ημίχρονο.

Αυτή τη στιγμή, η Γλυφάδα είναι στην δεύτερη θέση της βαθμολογίας της Α’ Γυναικών με 25 βαθμούς μαζί με την Δράμα και πίσω από τον πρώτο ΠΑΟΚ που έχει 33 βαθμούς.

Α Ε. ΓΛΥΦΑΔΑΣ :Σερέτη (63’Στέφατου),Παπαδόπουλου (48′ Κουτραφούρη), Παπακώστα, Θεού, Νικολάου,Τερζή, Κιάμου, Χατζηνικολάου, Ντζάνη, Μιχαλάκηδη,Τσακίρη (46′ Καλαβρού).