ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟ ΕΙΔΗΣΕΟΓΡΑΦΙΚΟ ΠΡΑΚΤΟΡΕΙΟ

Γλυφάδα: Οχτάρα της Γλυφάδας στον Ίκαρο Πετρωτού

0

Έναν πλούσιο αγώνα, σε φάσεις αλλά και σε γκολ, έδωσαν τα κορίτσια της γυναικείας ομάδας ποδοσφαίρου της Γλυφάδας, στο πλαίσιο της 10ης αγωνιστικής στην Α’ κατηγορία γυναικών. Με δυο από τις αθλήτριες να πετυχαίνουν χατ τρικ, η ομάδα της Γλυφάδας πέτυχε μια σαρωτική νίκη απέναντι στον Ίκαρο Πετρωτού.

Από τα πρώτα λεπτά του αγώνα η Χατζηνικολάου ανοίγει το σκορ στο 5′ με κεφάλια μετά από κόρνερ που εκτέλεσε η Κόσσοβα. Δύο λεπτά αργότερα, η Χατζηνικολάου σκοράρει και πάλι μετά από πάσα της Ντζάνη. Στο 13ο λεπτό η Τσακίρη κάνει το 3-0 μετά από ωραία ατομική προσπάθεια και πάσα της Χατζηνικολάου.

Με ατομική προσπάθεια η Ντζάνη κάνει το 4-0 στο 30′ και ακολουθεί η Μιχαλακίδη για να διαμορφώσει το σκορ στο 5-0. Η ίδια παίκτρια μετά από ωραίο συνδυασμό των Κόσσοβα, Χατζηνικολάου θα κάνει το 6-0 και το ημίχρονο θα λήξει με την Χατζηνικολάου στο 42′ να σκοράρει το 7 γκολ για την ομάδα της Γλυφάδας. Στην επανάληψη η Μιχαλακίδη θα διαμορφώσει το τελικό αποτέλεσμα: ΑΕ Γλυφάδας – Ίκαρος Πετρωτού 8-0.ΑΕ ΓΛΥΦΑΔΑ