ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟ ΕΙΔΗΣΕΟΓΡΑΦΙΚΟ ΠΡΑΚΤΟΡΕΙΟ

ΚΑΙΣΑΡΙΑΝΗ: Ισόπαλος ο Φωστήρας στο ματς με την Αλσούπολη

0

fostirasΤον βαθμό της ισοπαλίας με τελικό σκορ 1-1 απέσπασε ο Φωστήρας Καισαριανής από τη φιλοξενούμενη Αλσούπολη η οποία ήταν κατά γενική ομολογία καλύτερη στο παιχνίδι.

Μάλιστα η Αλσούπολη είχε και τρία δοκάρια στο παιχνίδι και αρκετές ακόμη ευκαιρίας να φύγει με τους 3 βαθμούς τις νίκης από την Καισαριανή, κάτι ωστόσο που δεν έγινε.

Γι’ αυτό χαρακτηρίζεται πολύτιμος ο βαθμός που κέρδισε από το συγκεκριμένο ματς η ομάδα της Καισαριανής.

Στο 35ο λεπτό ο Πατρινός με σουτ από τη μικρή περιοχή έκανε το 1-0 για τους φιλοξενούμενους, ενώ στο 47ο λεπτό ο Ιωαννίδης με κεφαλιά, μετά από σέντρα του Χονδρογιάννη ισοφάρισε για το Φωστήρα σε 1-1.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

ΦΩΣΤΗΡΑΣ: Γ. Γαλανάκης, Χατζηγεωργίου, Βενόρδιος, Τσάκαλος, Ξαρυοφύλλης, Σταματακόπουλος (75’ Σταματόπουλος), Τζίβας (46’ Ιωαννίδης), Σφυρής, Χρ. Γαλανάκης, Λουμπλιός, Χονδρογιάννης

ΑΛΣΟΥΠΟΛΗ: Κωτσάκης, Α. Σώντας, Τοπάλης (65’ Μότσκα), Στρουγγάρης, Μούζος, Μύπης, Πατρινός, Μπανιάς, Θωμάκος, Θεοδωρακάτος, Βαρσάμης (57’ Μπίμπας)